fbpx
Bernard Lipiński
Sesje zdjęciowe

Warszawa, miejsca na sesję ślubną

Sesja ślubna w Warszawie może zostać zrealizowana w dwóch, trzech czy nawet czterech lokalizacjach. Może to się wydawać dziwne, ponieważ jest to praca bardzo czasochłonna, jednak chcemy aby para młoda otrzymała od nas zdjęcia wyjątkowe i różnorodne. Z perspektywy czasu stwierdzam, że jest to działanie dające raczej odwrotny skutek. Już samo przemieszczanie się po mieście lub jego okolicach zabiera sporo czasu i jest męczące. Za każdym razem też jest tak, jak byśmy zaczynali nową sesję. Jest w Warszawie kilka miejsc, w których można spokojnie zrobić sesję bogatą w ciekawe kadry. Przedstawię niektóre.

Politechnika – opcja na niepogodę

To miejsce jest znane nie tylko studentom i fotografom ślubnym, ale też wielu warszawiakom, szczególnie tym, którzy cenią wyjątkową architekturę. To wnętrze zbudowane na planie koła oczaruje każdego. Starożytny charakter architektury, kolumny, schody, łukowate przejścia, balkony… Sceneria bajkowa i gwarantująca dużą ilość zróżnicowanych ujęć. Jest to jedno z tych miejsc, w których bez problemu można zrealizować całą sesję. Bez większego problemu zagospodarujemy tu dwie, trzy godziny. I na pewno nie będziemy się nudzić. Miejsce niezwykle fotogeniczne. Mógłbym powiedzieć, że kadry budują się same. Bardzo mocno pobudza kreatywność. Co najważniejsze, tam możemy fotografować niezależnie od pogody. Pod przeszklonym dachem gmachu nie groźne są ani deszcze, ani niska temperatura. Dodatkowo, jest to przestrzeń utrzymana w bardzo jasnej kolorystyce i na pewno nie zabraknie tam światła. Kilka lat temu zgodę na realizację sesji zdjęciowej w gmachu można było otrzymać bezpłatnie, obecnie wiąże się z tym koszt w wysokości 150-300 pln. Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, jednak to para młoda musi zdecydować, czy wystarczająco aby ponosić tej wysokości opłatę.

Park Skaryszewski – dla miłośników natury

Jeśli zrealizowaliście zdjęcia na Politechnice warszawskiej, a macie jeszcze chęć i siłę na drugą lokalizację, mam dobrą propozycję. Uciekamy z pomiędzy grubych murów, schodów i kolumn, i przenosimy się w przestrzeń spokojną, cichą, pełną drzew i zieleni. Do Parku Skaryszewskiego. Jest to typ parku angielskiego. Częściowo dziki, rozległy, ze stawem, kaskadą wodną oraz jeziorem Kamionkowskim, po którego drugiej stronie robi się naprawdę słodko*. Osoby uwielbiające tego typu przestrzenie będą czuły się tam bardzo dobrze. Jest cicho i po prostu przyjemnie. Wcześniej napisałem, że może to być druga lokalizacja. Jednak bez większego problemu spędzicie tu miło czas realizując całą sesję poślubną. Mimo wszechobecnej zieleni, nie ma mowy aby zdjęcia były jednolite i nudne. Jest to miejsce, w którym można spędzić kilka godzin budując ciekawe kompozycje z bardzo naturalnym tłem. Szczególnie polecam to miejsce w letnie przedpołudnie, gdy poranne słońce pięknie gra pomiędzy drzewami. Takie warunki same proszą się o sesję zdjęciową.

*Wedel

Wilanów – odrobina romantyzmu

Park i ogród w Wilanowie to warszawski bardzo popularny klasyk. Zbudowanie odpowiednich kadrów w tym miejscu jest łatwe i przyjemne. Miejsce absolutnie idelane do zrealizowania całej sesji. Ciekawych teł i przestrzeni nie brakuje, ograniczać może tylko wyobraźnia. Poczynając od panoramy z pałacem w tle, przez ujęcia z palmami, w ogrodach, na łódce itd. Miejsce piękne i  z ogromnym potencjałem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno miłośnicy natury i zieleni jak i wielbiciele schodów, rzeźb oraz dawnej architektury. Nie ma nudy, jest za to pięknie. Bardzo istotne jest to, że fotografując w tym miejscu nie trzeba się śpieszyć. Sesja poślubna na tym terenie wymaga tylko i wyłącznie wykupienia biletu wstępu i możemy spędzić tu tyle czasu, ile tylko nam potrzeba. Warto jednak pamiętać, że podczas fotografowania na terenie parku w Wilanowie nie jest dozwolone używanie statywów czy oświetlenia zewnętrznego, które mogłoby ich wymagać. Jest to zrozumiałe, ponieważ tego typu dodatkowy sprzęt może utrudniać zwiedzanie innym turystom.

Artykuł powstał dla serwisu Fotograf-Wesele.